10° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YENİ BİR YILA GİRERKEN

Güncel - Aralık 31, 2019 9:10 am A A

DEĞERLİ MEMUR KARDEŞLERİM

Bir yılı daha geride bıraktık Dostluklarımızı geliştireceğimiz, küskünlükleri, kırgınlıkları yok edeceğimiz, tanıdık tanımadık demeden, hiç kimseyi ayırt etmeden milletçe sevgiyle bir yeni yıla erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Türkiye’de yeni kurulmuş bir sivil toplum kuruluşlarından biri olarak ülke içinde elde edilen gelirin toplumun tüm kesimlerine adil bir biçimde dağıtılması, ülkemizde huzur barış, adalet ve güven ortamının tesisi edilmesi noktasında son derce önemli bir görevi ifa ettiğimizin bilincindeyiz.
Belediyeler ve İl Özel İdarelerinde çalışan sözleşmeli personeli görmemezlikten gelemeyiz. 2020 yılı içerisinde sözleşmeli personelin bir an önce kadroya alınması gerekmektedir. Söz konusu sözleşmeli personel devletimizden çözüm bekliyorlar. Tabi’ki sadece Belediyeler ve İl Özel İdareler de çalışan personel değil tüm kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personeli kapsayacak şekilde devletimiz bu çalışanlara kadro verebilir. Ayrıca memurlara verilen zammı da biliyorsunuz. 2020 yılı için 4+4 – 2021 yılı için ise 3+3 bu gelen zamlar enflasyon karşısında eriyip gitmiştir. Memurlar için ayrıca hakkaniyetli bir ek gösterge çalışması yapılmalıdır. Ayrıca yılda iki defa bayram ikramiyesi verilmelidir. BİL-SEN olarak memurların çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Memurların sorunlarını çözemeyenler vardır. Her zaman çözüm odaklı memur sendikası olacağız.
Allah’ın bizlere sunduğu bu nimetlerden bizleri mahrum bırakmak adına milletimizin birliğine, devletimizin varlığına karşı içeriden ve dışarıdan yürütülen her türlü terör eylemine karşıyız.
Her gün onlarca vatandaşımızı ve güvenlik görevlisi vatan evlatlarımızı terör belasına şehit verdiğimiz şu günlerde, sahip olduklarımızın kıymetini anlayarak bu değerimizi canları pahasına müdafaa eden, vatanımızın bekası için mücadele veren başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz bir kez daha rahmetle anıyor. Tüm Milletimizin 2020 yılını en içte dileklerimle tebrik ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

Sercan AĞIRBAŞ
BİL-SEN Genel Bşk. Yrd.

Güncel - 9:10 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.