-1° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

GENEL BAŞKANDAN AÇIKLAMA

Güncel - Ocak 27, 2019 11:18 am A A

 

Saygıdeğer Memur kardeşlerim. Belediye ve İl Özel İdaresi Çalışanları sendikası (BİL-SEN) 25.01.2019 tarihinde Ankara merkezli olarak kurulmuştur. Yüce Rabbimin izni, siz değerli memur kardeşlerimin teveccühü ile BİL-SEN güçlenecek, hak arama mücadelesinde azimle istenilen hedefe ulaşacaktır.

Günümüzde bazı sendikalar sendikacılığı bırakıp siyasetle uğraşır olmuş, üyelerinin verdiği gücü üyelerinin sorunlarını çözmek, hakkını aramada kullanmak yerine ,kendilerine istikbal elde etmek maksadıyla kullanır olmuştur. Bu sebeple memurlarımızın sorunları birikmiş, ekonomik olarak sıkıntıya düşmüş, alması gereken ücret artışlarını alamamış ve hak kaybına uğramış, adaletsizlik ve liyakatsiz görevlendirmeler artmıştır.

BİL-SEN olarak bizler siyaset yapmak için değil, sendikacılık yapmak için varız. Bırakalım siyaseti siyasetçiler yapsın. Bizler sendikacılık yapacağız ve Yerel Yönetimlerde Memur kardeşlerimizin birikmiş olan sorunlarını çözmek için mücadele edeceğiz.

Peki Memur kardeşlerimizin sorunları neler;

Sosyal Denge Tazminatı:Bazı Yerel yönetimlerde ekonomik imkanının olmasına rağmen Memurlarımıza SDS verilmemekte yada imkan olmasına rağmen düşük bir ücret verilmektedir. Ayrıca Kanunen belirtilen tazminat sınırının yeni sözleşmede en az iki katına çıkarılması, imkanı olan Belediye ve İl Özel İdarelerinde bu şekilde tazminat ödemesi yapılmasının önü açılmalıdır.

Kurum içi görevlendirmeler:Kimi Yerel yönetimlerde keyfi görevlendirmeler olmakta, bu görevlendirmeler memur kardeşlerimizi sıkıntıya sokmakta, tecrübe ve liyakat dikkate alınmamaktadır.

Görevde yükselme sınavları:Maalesef kanuni hakkımız olan Görevde yükselme sınavları bazı yerel yönetimlerde açılmamakta, açılan sınavlarda yapılan mülakatlarda adalete ve liyakate özen gösterilmemektedir.

Diğer bir sorun  aslında en önemli olanı ise Yerel yönetimlerde çalışan Memur kardeşlerim diğer kurumlarda görev yapan memurlar gibi 657 sayılı kanuna tabi memurlardır. Onlardan hiçbir farkları yoktur. Yöneticilerin tavır ve davranışlarında, görevlendirilmelerde bu husussa dikkat etmeleri gerekmektedir.

Bunlar gibi bir çok sorunu bulunan memur kardeşlerimizin sorunlarını çözmek için çıktığımız bu yolda Allah Yar ve Yardımcımız olsun. Sizlerin desteğiyle emin adımlarla ve dik duruşumuzla hedefe ulaşacağımızdan en ufak bir şüphemiz yoktur.

Saygılarımla. Allaha emanet olun.

 

Raşit BALABAN

BİL-SEN Genel Başkanı

Güncel - 11:18 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • oprol evorter Eylül 9, 2019 5:53 am

    you’ve gotten a fantastic blog here! would you like to make some invite posts on my weblog?